Kiedy zapraszamy do członkostwa?


Model Domu-Klubu powstał z myślą o osobach doświadczających zaburzeń zdrowia psychicznego jako problemu zasadniczego, nie wtórnego wobec innych trudności, np. uzależnień, problemów neurologicznych czy intelektualnych.

  • Doświadczasz problemów zdrowia psychicznego i korzystasz w związku z tym z pomocy specjalistów?   
  • Jesteś osobą pełnoletnią?
  • Szukasz dla siebie miejsca, w którym na partnerskich zasadach, będziesz współdziałał z innymi?  

Zapraszamy Cię do Warszawskiego Domu pod Fontanną!


Jak zostać członkiem?


Jeśli ciekawi Cię Warszawski Dom pod Fontanną, przyjdź do nas, spytaj się, gdzie jest Sekcja Administracji, a wtedy członek bądź pracownik tej sekcji zaprosi Cię na krótkie spotkanie. Najczęściej takie spotkanie odbywa się zaraz po przyjściu zainteresowanej osoby.

Na spotkaniu poznasz członków i pracowników, a my poznamy Ciebie. Oprowadzimy Cię i bliżej przedstawimy działalność Domu-Klubu. Jeśli Ci się u nas spodoba umówimy się, od kiedy zaczniesz poznawać Dom w praktyce, czyli – mówiąc naszym językiem - rozpoczniesz okres orientacji (ang. orientation).

Nie będziemy potrzebować Twojej dokumentacji medycznej, skierowania od psychiatry, czy decyzji z ośrodka pomocy społecznej. Poprosimy Cię, abyś porozmawiał(-a) z lekarzem psychiatrą, czy nie ma on dla Ciebie innych, wartych rozważenia propozycji i dowiedzenie się czy również on uważa, że członkostwo w Dom-Klubie jest dla Ciebie obecnie dobrym wyborem. Poprosimy Cię w związku z tym o pisemne potwierdzenie lub nie, że Warszawski Dom pod Fontanną jest jego zdaniem placówką odpowiednią dla Ciebie.

Szanujemy Twoją podmiotowość i prywatność. Dlatego nie będziemy się kontaktować i dzielić informacjami na Twój temat, ani przyjmować takich informacji, jeśli zechcą nam je przekazać inne osoby (chyba że będzie wymagało od nas tego obowiązujące prawo).

Czym jest okres orientacji? 

Tak jak każdy nowy członek Domu-Klubu, rozpoczniesz krótki okres orientacji, dzięki czemu będziesz mógł zapoznać się z możliwościami, jakie oferuje Warszawski Dom pod Fontanną.

Proponujemy, byś przeznaczył na przykład jeden dzień na uczestnictwo w spotkaniach i działaniach każdej z Sekcji: Sekcji Administracji, Sekcji Obsługi Domu, Sekcji Zatrudnienia i Edukacji. Okres orientacji służy też podjęciu decyzji, czy Warszawski Dom pod Fontanną jest miejscem, którego właśnie teraz potrzebujesz oraz wybraniu przez Ciebie Sekcji bazowej, w której pozostaniesz dowolnie długo. 

Okres orientacji pozwoli Ci zdecydować, czy chcesz zostać członkiem Domu oraz wybrać Sekcję, z którą chcesz się związać na jakiś czas (do Twojej decyzji). Czas Twojego członkostwa w Domu pod Fontanną nie jest w żaden sposób ograniczony. 

Naszym zadaniem jest zadbanie o Twoje dobre samopoczucie i aklimatyzację w Domu-Klubie, dlatego jeśli masz jakieś pytania, potrzebujesz pomocy – nie krępuj się, jesteśmy tu dla Ciebie.